Strona Główna

Home    FAQ    Mapa Google    Szukaj    Użytkownicy    Grupy
 Rejestracja    Zaloguj    Album    Chat    Download  

Poprzedni temat «» Następny temat
Marea Weekend Car Audio cala instalacja
Autor Wiadomość
owszem_nie

Wysłany: 2017-09-28, 21:33   Marea Weekend Car Audio cala instalacja

Siema. jako ze mam zajawke ostatnimi czasy na sprzet audio w moim weekendzie to zakladam ten temat zeby sie podzielic i poradzic podczas calej instalacji od poczatku do konca. W tym momencie jest tragicznie i az rani uszy. Zaczynam jutro ale teraz wymienie co i jak.
Muzyka jakiej slucham to glownie House,electro house,techno,chill i troche HH ale glownie elektroniczna.
Cenie sobie w aucie to ze mam duzy bagaznik wiec nie chce znaczaco pomniejszac jego objetosci ale zobaczymy jak wyjdzie. :)

1. Chce zaczac od wygluszenia przednich drzwi,a ze w pracy mam dostep za cene hurtowa mate butylowa 2,5mm to takiej uzyje. A na boczek przykleje mate kauczukowa 3mm bo taka tez mam.
2. Dystanse MDF
3. Glosniki jakie mam na przod to Hertz dsk 165 z TW i zwrot.
Teraz te glosniki pod radiem graja tragicznie ale po zmianach chce sprawdzic jaka jest roznica wiec moze je zostawie a moze nie.
4. Radio jakie mam to Sony cdx-gt420u.
5. Wzmacniacz na przod to 4 kanalowka Helix hxa 40x,kupilem po dobrych pieniadzach wiec ten narazie bedzie.
6. Subwoofer Excursion shx-10s4 + skrzynia zamknieta 20L (sam robilem) z plyt mdf 20mm,przod 32mm.
7. Wzmacniacz do suba to Eton PA 1502, 660 W w mostku,na papierze oczywiscie.
8. Kable do wzmaka 4 ch to 16mm2, plus z aku,minus buda
9.Kable do wzmaka 2 ch to spawalniczy 35mm2,plus z aku,minus buda.
10. Bezpiecznik przy aku do 4 ch 30A, do 2 ch 80A i zaraz przed etonem 2 bezpiecznik 80A( fabrycznie nie posiada).
11. Kable glosnikowe 2mm,chinche SinusLive cx-50 5 metrow + rem

Zastanawiam sie jeszcze na kondensatorem i alternatorem,teraz mam 100A ale powinno mysle byc okej.
Co do wygluszania podlogi,bagaznika,klapy,to sie narazie wstrzymuje zeby zobaczyc jaki efekt bedzie na przodzie.
Zdjecia z prac dodam jutro lub w sobote.
Wszelkie rady lub komentarze mile widziane. Pozdrawiam wszystkich :)

Reklama  

Model: Weekend
Silnik: Diesel
Pojemność: 1900
Rok produkcji: 2001
Wysłany: Dzisiaj 8:09   Warto się zalogować!

Czarek  
Fix It Again Tomorrow

Model: Inny
Silnik: Benzyna
Pojemność: 1600 cm3
Wysłany: 2017-09-28, 22:05   

Sprawdź sobie sprawność tego alternatora, bo ja też patrzyłem że mam 110A, ale przy np. 3k obrótów miał tylko 42A ładowania, czy jakoś tak :)
Wzmacniacz 4ch i 2 ch do napędzenia w sumie 3 głośników?? czy planujesz to jakoś jeszcze rozbudowywać ?

Michale76  

Wysłany: 2017-09-29, 03:46   

Tak czytam i też się zastanawiam po co ci dwa wzmaki ? Jeśli nie chcesz tracić miejsca w bagażniku to zamiast skrzynki basowej głośnik basowy wrzuć w boczek bagażnika wyglusz go i tyle

owszem_nie  

Wysłany: 2017-09-29, 07:32   

Okej postaram sie sprawdzic alternator. Co do wzmaka 4 ch to go kupilem tylko dlatego ze malo dalem za niego. Pozniej zawsze mozna wymienic na 2 ch. A co do boczkow to w tych miejscach mam zamiar upchnac po obu stronach wzmacniacze. A sub w boczku to nie wiem czy nie zamalo basu mi przyniesie. W sumie to nie byloby glupie np po obu stronach w boczku jakies bassowki zasilane 4 ch w mostku 2x 180w i 2 ch na przod... to moze byc ciekawe.

derek81  

Pojemność: 2000
Rok produkcji: 2000
Wysłany: 2017-10-04, 17:50   

http://mareaclubpolska.pl/viewtopic.php?t=5565 poczytaj trochę, zdjęcia też są, możesz się wzorować ;)

nie chcesz zabudowy? :]

Michale76  

Wysłany: 2017-10-09, 18:13   

derek81, ile chcesz za tą zabudowę ??

owszem_nie  

Wysłany: 2018-09-18, 20:34   

Siema. W sumie rok mija od zalozenia tematu wiec pasuje cos skrobnac bo marea jest dalej tak jak zabawa z CA. A więc: :-D

Wygłuszyłem drzwi mata bitmat 2,5mm w srodku, zaslepilem blacha alu na nitach otwory montazowe i na to znow mata 2,5mm. Ogólnie wyklejanie drzwi to jakas masakra, na 1 stronie zeszlo mi chyba z 9-10 godzin,ręcę pocharatane przez blache... ale udalo sie z dobrym efektem odsłuchowym.
Na boczek drzwi poszla pianka kauczukowa 6mm.
Na tym etapie robiłem również wymiane kabli głośnikowych na 1,5mm (ktore zmienilem na 2,5mm jakis miesiac temu) grubszy by juz mi nie przeszedl :)
Pare fotek tych co znalazlem.

Co do systemu audio to zaczne od tego ze głośniki sa puszczone w bi-amping'u aktywnie cięte z poziomu radia.

Źródło -Jvc kd sh1000
Woofery- Earthquke vtec mc6 165mm 150 W rms - zasilanie Eton Pa1502 2x165 W rms.
Co do tych wf to jest miazga! nigdy czegoś takiego nie mialem, graja bardzo głosno,czysto i z wielkim wykopem. W bocznym lusterku nic nie widac jak grają tak nim rusza :-D
Na jednym utworze to nawet drgała mi lekko przednia rejestracja z odciętym subem :shock:

Tweetery- Proa Simplex 25 - zasilanie Sony XM3520 fajny wzmak chyba 2x30 W
Tu juz zabudowane w słupku ale jeszcze nie Proa. Wczesniej byl zestaw Alpine spx17 pro

Sub- Excursion shx 10s4 w skrzyni szczelinowej 42L - zasilanie mono Hifonics Hercules VIII

Chcę dodac ze slupki i zabudowa bagaznika jest odkupiona od Derek81 więc duże możliwosci mam co do miejsca w bagaju.

Kable. Plusowy i minusowy z aku spawara 35mm2,fajny bo elastyczny.
Przy aku 65ah bezpiecznik 70A ANL. Kable puszczone przelotką w podszybiu i w środku kable puściłem lewym progiem. Miejsca nawet w miare ale grubszy by nie przeszedł.

W bagaju zrobiona rozdzielnia na płaskowniku miedzianym o grubości 1 cm w czarnej puszce elektrycznej, mialo byc od razu zrobione na bezpiecznikach ale 20-30 aper dostepne sa tylko na mini anl a to jest naprawde bardzo mały bezpiecznik i czułem ze bedzie za duzo roboty. Jak by były maxi anl to by nie było problemu.
Czarna plus,biała masa.

Jako ze pare miesiecy temu walczylem ze spadkami napięć to wrzuciłem do instalacji pakiet 6 super kondensatorow Boostcap połączonych rownolegle dajac około 54 Farady. I tak zrobiło piekną robote. Zero spadkow a miewałem do 12,5V :roll: a teraz caly czas 13,7V.
Przymocowałem je na płytce miedziano-laminatowej. Zamalowałem mazakiem co ma zostac i wytrawiałem w kwasie. Troche mi zeszło bo nie utrzymałem określonej temperatury :-D
Koszt 16 zł za sztuke + wysyłka. Dla mnie bomba :!:

Lutowane z drugiej strony, słabą mam lutownice i nie chciało sie ładnie zlać..

Nie długo dalsza część. Pozdro

karwoj25  
Administrator
4321 litrów ON :)

Pojemność: 1910
Rok produkcji: 1999
Wysłany: 2018-09-19, 07:56   

Sporo roboty zrobione, pieniędzy pewnie jeszcze więcej wydane :D
owszem_nie napisał/a:
Plusowy i minusowy z aku spawara 35mm2

to jakie tam prądy przewidujesz, że taki kawał miedzi puściłeś?

owszem_nie  

Wysłany: 2018-09-19, 09:59   

Lepiej bylo od razu puscic grubszy kabel niz za cienki zeby mozna bylo dalej rozwijac system bez ponownego ciagniecia grubszego 😃
A co do pieniedzy to w moim wypadku zawsze cos mi nie pasowalo w graniu i kupowalem,zakladalem,sluchalem i sprzedawalem i tak doszedlem do tego momentu gdy jest naprawde za***iscie. Koszt tego systemu w tym momencie ok 3-3,5 tys 😋

malec_17  
Wojtek

Model: Sedan
Pojemność: 1,8 16v
Rok produkcji: 1998
Wysłany: 2018-09-19, 17:45   

Te kondensatory masz połączone bezpośrednio do zasilania czy jest jakaś elektronika do tego?

owszem_nie  

Wysłany: 2018-09-19, 17:49   

" wrzuciłem do instalacji pakiet 6 super kondensatorow Boostcap połączonych rownolegle dajac około 54 Farady"
Wkradł mi się tu błąd bo oczywiscie połączyłem je szeregowo- plus do minusa,minus do plusa itd :)

Lece dalej z tematem.
Zaczne od bagaznika bo tu bylo duzo roboty.
Wydarłem wszystko,odtłuściłem i wykleiłem taśmą dekarską. Nigdy wiecej nie chce miec z tym do czynienia...tragicznie sie tnie,tragicznie sie przykleja,układa.. mata 2,5mm bitmat to cudo w porownaniu z tym.. ale cóż kupilem to kleiłem poszło mi chyba 30 metrów. Na to poszła pianka kauczukowa 6mm.

Tego kabla plusowego juz nie mam :-P wczesniej byl puszczony podwoziem :shock:
Z tego etapu wiecej fotek nie mam bo nie zamierzałem tego publikowac a wyszło odwrotnie :D

Gdzieś mi wcieło zdjecia calej zabudowy wiec pewnie jutro wrzuce.

Tymczasem jakis czas temu sprobowałem sił w zrobieniu/ulepieniu z żywicy boczka prawego w bagaju pod suba. Temat pracochłonny, żywicy poszło mi juz 5 litrow i ok 2m2 maty szklanej a efekt koncowy bardzo daleko.. Front zamierzam zrobic z płyty mdf 18mm lub 22,jeszcze nie wiem bo nie mam.

Forma z papieru,wartstwa zywicy i maty i mozna wyjac z auta.

Narazie nie ma w sumie na co patrzec. Nie mam puki co weny na ten projekt,od czasu do czasu wpadne do garazu i położe 1 warstwe i tyle :P

Dużo osób sie mnie pyta czemu lepie boczek. Ano dlatego ze dosyc czesto potrzebuje cały bagaznik mieć wolny a wyjmowanie i wsadzanie tej skrzyni to jest troche roboty, zwlaszcza ze wazy ok 20-25kg.
Zawsze chciałem miec suba co tylko uzupełni niższe pasmo,nie powiem zeby ta skrzynia grała żle oj nie nie :-D
Słucham dużo muzyki elektronicznej z szybkim basem wiec skrzynia nie moze zamulac wiec konstrukcja zamknieta bedzie mysle bardzo dobra zwłaszcza ze miałem juz skrzyne closed i było super :)

Jutro dalsza część :564:

owszem_nie  

Wysłany: 2018-09-19, 17:53   

malec_17 napisał/a:
Te kondensatory masz połączone bezpośrednio do zasilania czy jest jakaś elektronika do tego?

Nie ma żadnej elektroniki. Prosto w instalacje. Konsultowałem sie w tej sprawie z wieloma uzytkownikami na pewnym forum audio i wielu z nich latami mialo bez elektroniki i było okej.

owszem_nie  

Wysłany: 2018-12-12, 21:14   

Mały up.
Wylecialo radio jvc sh1000 i mono hifonics. W to miejsce pojawilo sie radyjko Alpine cda 9853r i wzmak Kenwood kac-1021 - 2x220 w rms /440 . Kenio idzie na woofery Eq a Eton idzie na suba.
Alpinka wprowadzila duzo dobrego,caly system odzyl.

Troche jeszcze sie bawie w drzwiach, wyciagnalem troche wf poprzez sklejenie dwoch dystansow mdf i tak sie sklada ze boczek mi juz nie wejdzie... Sorry za jakosc ale slabe swiatlo mam w garazu..

Ciach ciach i ...dziura.. Lepie z zywicy,wlokna szklanego a pozniej szpachelka,mam lekko uwypuklone maskownice od glosnika 8'',lekko przyciac i git, narazie prawa strona sie robi.

A to jest wlasnie moj maly dzik czyli wf

Oraz Kenio, kaaaawał pieca... 40x30 cm i 7 kg :shock:
ledwo mi sie zmiesci :D

Co do tweeterow to aktualnie sa te z zestawu alpine, co kilka postow wyzej,fajnie sie zgrywaja z reszta, proa 25 pojda na sell.

Musze jeszcze zalatwic temat z pradem. Mam zamiar zrobic BIG 3,mysle ze to zrobi dobra robote,ale bez kanaly to jest masakra..

Na te chwile to tyle :-D

Czarek  
Fix It Again Tomorrow

Model: Inny
Pojemność: 1600 cm3
Wysłany: 2018-12-13, 06:17   

Zamiast BIG 3, wrzuć sobie dodatkowy aku do bagażnika :P Poza tym do czego Ci kanał przy big3? chcesz kable elektryczne podwoziem prowadzić? :D

Ken ładny, a jaka moc?? albo jak to mawiał mój szef od car audio, jakie bezpieczniki? :) Niebieskie to 15A, więc masz 60A na całość.

owszem_nie  

Wysłany: 2018-12-13, 07:58   

Mozesz sie smiac ale moja pierwsza skrzynia,zasilanie miala puszczone podwoziem :shock: cud ze auto jeszcze istnieje :-D
Kanal bylby dobry przy wymianie zasilania od altka do aku bo od gory to troche lipa.
Zgadza sie,60A. :P

Odpowiedz do tematu