Strona Główna

Home    FAQ    Mapa Google    Szukaj    Użytkownicy    Grupy
 Statystyki    Rejestracja    Zaloguj    Album    Chat    Download  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to normalne??
Autor Wiadomość
marin  

Model: Weekend
Silnik: Benzyna
Pojemność: 2.0 155 20V
Rok produkcji: 2000
Wysłany: 2010-11-19, 12:35   Czy to normalne??

Hej

Wczoraj moja maryś pojechała do mechanika w celu wyeliminowania wycieku oleju silnikowego na łączeniu silnika ze skrzynią.
Pierwsza diagnoza to walnięty oring stąd wyciek - okazało się że walneła jakas tam zaślepka w bloku silnika( jakis dziwny patent Fiata:) )

No i na dzień dzisiejszy będzie to wymieniane:
- sprzęgło
- łapa od sprzęgła czy jakoś tak
- uszczelniacze na półosiach
- zaślepka śilnika
- ustawianie zbierzności z przodu
CENA - :shock:

Żeby nie było tak fajnie to jeszcze wynalazł
- pompa wspomagania do naprawy bo jest wyciek
- uszczelka pod pokrywą zaworów
- nastęny wyciek oleju od strony kolektora ( cieżko jest zlokalizować co i gdzie to bo słaby dostęp tam jest)
- kaseta w skrzyni ( stąd moje problemy z luźną gałką :D )

No i tak się zastanawiam co jeszcze padnie....??

Czy to normalne czy poprostu opinia o fiatach jest prawdą... ??
Przece ja z torbami pójdę :D

Nie wsponę że za ok 25tyś czeka mnie wymiana rozrządu... a jak wiadomo w R5 jest to mega drogie :/

Proszę w szczególności o oponie użytkowników 2litrówek, oczywiście inne opinie też są mile widziane.

Dzięki

pawelW  

Silnik: Diesel
Pojemność: 1910
Wysłany: 2010-11-19, 13:11   

Nie to absolutna nie prawda . musiałeś takie autko kupić .Ja w swoim też miałem problemy i rurkę od wspomagania wymieniłem i wahacze planuje wszystkie zmienić (z przodu już są nówki :) ) Akumulator ale to po niemcu bo aku włożył mi jakieś stare a w Wahaczu była już dużo wcześniej wybita tuleja i widać że jakiś partacz zrobił to na prasie ,to samo z rurką od wspomagania też była nie wymieniona . A rozrząd to też w każdym aucie standard przeważnie robi się to zaraz po kupnie auta. Wiadomo że ma swoje wady . Ale myślisz że taki golf 4 nie ma? Nic bardziej mylnego 8) Zawiasy ,zapadające się sprężyny itd . Dużo można by było mówić . Nie ma co porównywać Fiata do polonezów czy maluchów itd itp bo to było robione w Polsce i było partaczone . A to prawdziwa piękna włoszka :> Polacy są strasznymi stereotypowcami . U znalomego w aucie a ma Fabie kłania się zawieszenie , odpryśnięty lakier, rozrząd,pompa wodna już chyba 3 wymiana filtra powietrza który ciągle się brudzi i niszczejące oryginalne opony a auto na gwarancji jeszcze, to nic innego jak VW Polo tylko że z czeskim znakiem i w Polsce kupują go bo jest tańszy od niemca :P i auto nr1 w Polsce pod względem sprzedaży. Znowusz Alfe Romeo Lancie, Ferrari też chciałby mieć co 3 Polak a nie wie że to nic innego jak Koncern Fiata :P . Wiadomo że Fiat Fiatowi nie równy Bo punto ma słaby lakier a nie tak ocynkowany jak Marea a Panda czy Uno strasznie słabe zawiasy . Ale Polo też nie ma co porównywać do Passata B4 ,bo to dwa inne światy .

Pozdrawiam

marin  

Wysłany: 2010-11-19, 14:13   

Tak tak wiem że z innymi samochodami jest podobnie w każdym się coś grzebie...

Nie dodałem że moja maryś ma 170 tyś przebiegu i zrobiłem nią już 30 tyś bez wiekszych problemów no za 2 wyjątkami - przepływomierz i czujnik wału co tez troszkę kosztowało :/

Zdaje sobie też sprawę ze 10 letniej furce sie należy ale mi bardziej chodzi o ty czy na tle innych marysiek moja nie jest czasem felerna.

Nie chodzi mi tu o rzeczy czysto eksploatacyjne takie jak rozrząd, tarcze, klocki itp. bo to normalne że się to wymienia ale o te nietypowe naprawy jak np. ta zaślepka która kosztuje całe 20zł...

Ale w ostatnim okresie tyle tego się nazbierało że aż mnie glowa rozbolała :D

xandercage  
Dżeneral Dajrektor

Silnik: Benzyna+Gaz
Pojemność: 1581
Rok produkcji: 1997
Wysłany: 2010-11-26, 15:29   

marin napisał/a:
- nastęny wyciek oleju od strony kolektora ( cieżko jest zlokalizować co i gdzie to bo słaby dostęp tam jest)

Miałem to samo. Gdzieś pod kolektorem jest jakaś h... śruba która czasem ponoć przepuszcza. U mnie skończyło się na uszczelnieniu jej jakimś klejem czy uszczelniaczem i jest teraz gites. Domyślam się, że olej który tam Ci się leje zostaje w gniazdach świec ?

nietoperz  
Alfisti

Model: Inny
Pojemność: 1.6 16V TS
Rok produkcji: 2006
Wysłany: 2010-11-26, 15:42   

Marin jak miałem swoją to w pół roku wsadziłem 4tyś PLN :D i nie robiłem rozrządu :D

Zawaś  
MW HLX 1.9TD

Pojemność: 1.9 TD
Rok produkcji: 1998
Wysłany: 2010-11-26, 16:10   

A moja przez dwa lata więcej stała niż jeździła...

xandercage  
Dżeneral Dajrektor

Wysłany: 2010-11-26, 16:16   

Zawaś, widocznie mogłeś sobie na to pozwolić ;) Moja niestety nawet jak stoi musi jechać żeby na siebie zarobić (no i na mnie przy okazji :D )

Zawaś  
MW HLX 1.9TD

Pojemność: 1.9 TD
Rok produkcji: 1998
Wysłany: 2010-11-26, 19:08   

Po prostu nie miałem pieniędzy na naprawy (turbina itd) teraz powoli upewniam się w przekonaniu że siada pompa wtryskowa i wtedy po raz kolejny myślę sobie jeb@na szm@ta znowu coś się rozpierd@l@ :/

Qciej  

Pojemność: 8776678
Wysłany: 2010-11-26, 19:42   

Te diesle to jakieś wadliwe są :/ Większość forumowiczy narzeka na poważne awarie dieselków a ja leję paliwo i śmigam :P Po prostu nic mi się nie pieprzy oprócz normalnych rzeczy eksploatacyjnych....

xandercage  
Dżeneral Dajrektor

Wysłany: 2010-11-26, 19:56   

Zawaś, widzisz, dlatego m.in. przeciwnikiem używanych diesli. Robię rocznie ok 30 - 40 tys. km. Nakłady na auto to duża część moich kosztów w firmie. W marysię wsadziłem już któregoś tysiaka (zawiecha z przodu, 2 x cewka, parę innych dupereli). Ale koszty są i tak nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku diesla (pomijam paliwo na którym byłbym do tyłu - tańsza jazda na LPG).

MichałZet  

Model: Sedan
Pojemność: 1,6
Wysłany: 2010-11-26, 20:42   

jak duży masz ten wyciek ze skrzyni?? Mi powiedział za uszczelnienie 300-400 pln a ja pierdziele zalałem gęściejszy olej :D i kontroluje stan. Raz na 2-3 miesiące robię niewielki dolewki oleju. I luzy na lewarku mi sie zmniejszyły :D a czemu sprzęgło masz do wymiany?? Ciężko chodzi, nisko bierze?? spoko na takim jeszcze i kilka tysięcy pojeździsz dopiero jak ci zacznie coś szura to się możesz za to wziąśc. Zmień mechanika bo ten cie może rąbac. Zauważyłem, że jak zaczniesz coś wymienia to się wszystko później sypie mój ojciec ma trzy lata Maree a jedyne co wymienił to jakiś wężyk. Trzeba trafic i tyle. teraz mój kumpel Bravo sprzedaje nie uwierzycie ma auto 6 lat i nigdy w zimę nie jeździł bo mu auta było szkoda. :D

Qciej  

Pojemność: 8776678
Wysłany: 2010-11-26, 20:50   

MichałZet napisał/a:
ma trzy lata Maree a jedyne co wymienił to jakiś wężyk.

Dawaj foty ;)

MichałZet napisał/a:
teraz mój kumpel Bravo sprzedaje nie uwierzycie ma auto 6 lat i nigdy w zimę nie jeździł bo mu auta było szkoda
- dupiskrobek :lol: ;)

marin  

Wysłany: 2010-11-26, 21:24   

MichałZet napisał/a:
jak duży masz ten wyciek ze skrzyni?? Mi powiedział za uszczelnienie 300-400 pln a ja pierdziele zalałem gęściejszy olej :D i kontroluje stan. Raz na 2-3 miesiące robię niewielki dolewki oleju. I luzy na lewarku mi sie zmniejszyły :D a czemu sprzęgło masz do wymiany?? Ciężko chodzi, nisko bierze?? spoko na takim jeszcze i kilka tysięcy pojeździsz dopiero jak ci zacznie coś szura to się możesz za to wziąśc. Zmień mechanika bo ten cie może rąbac. Zauważyłem, że jak zaczniesz coś wymienia to się wszystko później sypie mój ojciec ma trzy lata Maree a jedyne co wymienił to jakiś wężyk. Trzeba trafic i tyle. teraz mój kumpel Bravo sprzedaje nie uwierzycie ma auto 6 lat i nigdy w zimę nie jeździł bo mu auta było szkoda. :D

Ok Maryś już po naprawie a było w niej robione:
- zaślepka w bloku silnika ( wygląda jak zakrętka od deserków Gerber dla dzieci :D ). Przez nią podobno spierdzielał olej. Gdyby nie ten wyciek to bym nawet tego nie ruszał.
-Po odkręceniu skrzyni okazało się że sprzęgło do wymiany - widziałem i potwierdzam zjechane na maxa.
- jakaś łapa wspomagania sprzęgła ...??#@%%
- uszczelniacze od półosi i skrzyni itp.
- olej w skrzyni
- zawieszenie przód ( tuleje wahaczy , drążki, ustawianie zbieżności)

Cena: 2k :/

Dużo nie dużo ale zawsze jakiś tam wydatek.

Dla mnie najciekawszym tematem jest ta zaślepka przez która całe te zamieszanie.
Mechanior mówił że to taki otwór techniczny przez który fiat w fazie obrabiania bloku silnika w miejsca nie dostępne używał go do obróbki niedostępnych części silnika itp, a później po prostu go zaślepił nakrętka ala GERBER :D .

Najśmieszniejsze jest to że koszt tej zaślepki to całe 20 zł :D :D a tyle zabawy.

Co do mechaniora to mam do niego zaufanie. Przekonałem się do niego w 100% właśnie po tej naprawie. Inny który wydawał mi się OK i tani okazał się "amatorem" i do tego drogim "amatorem" :)

Jak uporam się z tym wyciekiem koło kolektora to znów będe zadowolonym użytkownikiem mojej marysi.

A co do stwierdzenie że jak sie zacznie grzebać to się połowe auta wymienia to potwierdzam - ale to urok każdej furki :D

MichałZet  

Model: Sedan
Pojemność: 1,6
Wysłany: 2010-11-27, 10:08   

http://moto.allegro.pl/fi...1340325549.html
link do fury mojego kolegi jak ktoś zainteresowany to osobiście polecam. Baaardzo zadbany egzemplarz.

a foty ojcowej mareiki jak znajdę to zapodam :D

Odpowiedz do tematu